Domů / Motivace / Kde najít motivaci

Kde najít motivaci

Pokud holdujete cvičení, pak určitě víte, že krom samotného cvičení je velice důležitý také jídelníček. Je tu ovšem ještě jedna věc, která pohání náš progress kupředu a to věc neméně důležitá. Je jí motivace.

Najít správný zdroj motivace nemusí být vůbec jednoduché a přitom je tak moc důležitý. Kde chybí motivace, nejsou výsledky. Proto ne velmi nezbytné hledat svou motivaci a nechat jí aby vás neustále hledala kupředu. Ovšem kde hledat? Především je nutné hledat sám v sobě.

Inspirace z vás

Inspirace jde od vás. Jak to vlastně myslíme? Nechte se inspirovat ostatními a udělejte si z nich své vlastní vzory. Obklopte se svými ideály a nechte je na sebe působit. Koukejte se na obrázky, pouštějte videa. Tyto obrázky si dávejte na místa jako je lednice nebo televize a nechte se jimi hnát dopředu. Pokaždé když se vám pak už nebude chtít, obrázek se stane vaší motivací a vy se do toho opět pustíte.

Dejte si výzvy

Pokud pro vás není koukání se na obrázky tou správnou motivací, pak byste si měli zkoušet dát výzvy a prověřit tak svou hrdost a odhodlání před sebou samým. V momentě, kdy se vám výzvu nepodaří splnit, postihne vás trest, například finanční. Požádejte někoho blízkého, aby na vás dohlížel a v případě neúspěchu dohlédl na to, že jste se náležitě potrestali.

Nebo opačně

Pokud na vás neplatí negativní motivace, vyzkoušejte pozitivní přístup. Ten spočívá ve stejném principu avšak s odměnou. Tu si můžete dopřát pouze v případě dosažení určitého bohu. Pokud se vám to nepodaří, máte smůlu a odměnu si musíte nechat utéct.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Co si myslíte o cvičení a není to pravda

Začít cvičit je na celém procesu cvičení vždy to vůbec nejtěžší. Proto si velké množství …