Domů / Hubnutí / Hladový den

Hladový den

Pokud na vás Vánoce dopadly tím nejhorším možným způsobem a způsobily vám kila navíc a nepříjemný pocit přejedení pokaždé, kdy do sebe dostanete alespoň nějaký kus jídla, pak je na čase dát tělu oddych!

Vánoce dokáží na člověku a jeho zažívacím traktu podepsat skutečně nepěknou měrou. Mnoho lidí neustále uzobavá, popíjí, obědvá a večeří do toho nějaké to cukroví a večer se cítí nacpaný jak obrovský balón. To může brzy vést k zažívacím potížím a podrážděnému žaludku. My pro vás máme návod na to, jak se pocitu naprostého přecpání zbavit a to během jediného dne.

Stejně tak jako existuje cheat day, kdy si místo zdravého jídla celý den dopřáváte pouze to nejtučnější jídlo na které narazíte, stejně tak můžete udělat i naprostý opak a to tedy nedopřávat si jídlo vůbec žádné. To se doporučuje v momentě, kdy je tělo doslova narváno jídlem, velmi dlouho mu trvá, než jej zpracuje. Tento jednodenní půst mu pomůže od námahy, tělo zpracuje vše, co jsme mu za minulé dny dopřály a trochu si odpočine. Množství trávicích enzymů se stabilizuje a vy se zase budete cítit lehcí a plní energie.

Pozor! Nic se však nemá přehánět. Jen den je naprosto dostačující. Pokud se rozhodnete jít na krev a doslova hladově několik dalších dní, můžete očekávat tak maximálně odvodnění. Tělo si totiž zapamatuje, že po období hojnosti přišlo období velkého strádání a uloží si tukové zásoby pro případ, že by opět došlo k takovýmto dním bez příjmu potravy. No a ony tukové zásoby uloží do měkkých polštářků pod vaší kůži, díky čemuž budete vypadat zase jako kuličky.

Vyzkoušejte tedy tuto metodu s opatrností a nezapomínejte, že tím nejlepším receptem je jíst zdravě a vyváženě po celý rok a hlavně se nepřecpávat!

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Posilování při běhu

Jaru pomalu klepe na dveře a s ním opět možnost jít se pořádně proběhnout do přírody. …