Domů / Doporučujeme / Jak zvýšit své šance na získání „práce snů“

Jak zvýšit své šance na získání „práce snů“

Získat práci není tak snadné, zvláště v dnešním náročném a konkurenčním podnikatelském prostředí. Mnoho uchazečů nemusí najít práci ani po měsících hledání. Mnohdy je však chyba neúspěšném hledání zcela banální. Často vše, co musíte udělat, je přehodnotit své strategie hledání, abyste zvýšili své šance na získání zaměstnání.

Snažte se svůj životopis trochu odlišit

Když otevřete pracovní web cz.jobimi.com zjistíte, že pracovní trh nabízí spoustu volných míst z mnoha různých oborů. Když objevíte nabídku práce Plzeň, kde se ucházíte o pozici referenta, nebude náboráře zajímat, že umíte řídit závodní vůz. Uvědomte si, že nad vaším životopisem stráví přibližně 10 vteřin. Snažte se sdělit podstatná fakta související s nabídkou práce.

Dejte si více záležet na motivačním dopise

Motivační dopis představuje vaši osobnost a náboráři jej mohou použít k určení, zda jste pro danou práci kvalifikovaní. Způsob, jakým napíšete motivační dopis, může znamenat rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem. Ujistěte se tedy, že ten váš jasně vyjadřuje vaši kvalifikaci a vášeň pro danou práci.

Zdůrazněte své silné stránky a úspěchy

Mnoho uchazečů dělá tu chybu, že vytváří životopisy, které vypadají jako popis práce. Okořeňte svůj životopis zdůrazněním svých silných stránek a úspěchů. Zvyšte své šance na přijetí práce Most tím, že podrobně ukážete, čeho jste dosáhli při práci na předchozí práci. Můžete tak vyniknout svému životopisu a dát HR manažerovi představu o tom, co můžete přinést do práce, kterou se snaží obsadit.

Zjistěte si podrobnější informace o společnosti

Abyste firmu přesvědčili, že se pro ni perfektně hodíte, je dobré mít o firmě nějaké znalosti. Většina společností má webové stránky, kde se žadatelé mohou dozvědět více o firemní politice. Přečtěte si profil společnosti a zjistěte, co u potenciálního zaměstnance hledají.

O Makawiel

Shlédněte také

Nebojte se hypotéky! S finančním poradenstvím dává smysl i v dnešní době

V dnešní době se může hypotéka zdát jako holý nesmysl. Úroky jsou vysoko, finanční situace je …