Domů / Tipy & rady / Jak má vypadat kvalitní snídaně?

Jak má vypadat kvalitní snídaně?

Snídaně je základ dne. Mnoho lidí však na tento základ bohužel nedbají, což je poměrně škoda, protože jejich den tak není úspěšně nastartovaný, jak by byl s výživnou snídaní. Většinou snídaně mnoha lidí spočívá v tom, že si ulijí hrnek kávy a při rychlém vypití odchází do práce. Jenže až vyprchá kofein, budou nejen unavení, ale také i hodně hladoví.

Proto si zajdou na nějakou rychlo-snídani a bohužel si vezmou to první, na co sáhnou, tedy nějaký děsně sladký blaf. Jenže takto rozhodně vyvážená a zdravá snídaně vypadat nemá.

Jak by měla správně vypadat zdravá snídaně?

V první řadě je nutné vyhnout se kofeinu, protože právě kofein je to, co nás postupně bohužel doslova zabíjí. Jedná se tedy o nápoj, díky kterému jsme sice chvilku naprosto v té nejlepší formě, ale za pár chvil se bohužel opět dostaneme do unavené formy a špatná nálada je zase hned u nás. Je nutné si uvědomit, že kofein po ránu není to nejlepší. Místo toho však nastartujte nejen metabolismus, ale také i organismus pomocí vody s citronem, která nám navíc i detoxikuje tělo.

Mimo to je nutné si uvědomit, že k tomu všemu náleží nějaký dobrá snídaně. V poslední době se doporučuje jíst například müsli s jogurtem a ovocem nebo třeba vajíčka se zeleninou. Pokud se však chcete vyhnout pečivu, které byste si přiložili k vajíčku, sáhněte po různých podobách kaší. I ty jsou totiž jednou z těch zdravých podob naší snídaně.

Jaká kaše je nejlepší?

Nejčastěji se asi dělá ovesná kaše, ale ta není zdaleka tak výživná, zdravá a dobrá, jako je například rýžová kaše. K té se skvěle kombinuje nejrůznější ovoce – mimo ovoce však sypte nahoru i různé druhy oříšků, které jsou pro naše zdraví také prospěšné. A nejen pro zdraví, ale vlastně i pro krásu. Nicméně pokud vám rýžová kaše nechutná, je tu ještě jedna, která se velice doporučuje – je jí kukuřičná kaše.

O Makawiel

Shlédněte také

Chcete nakupovat se slevou? Využijte slevové kupóny

Vybavujete byt, chcete obměnit šatník nebo hledáte dárky pro své blízké? Určitě se vám hodí …