Domů / Doporučujeme / Máte problém s vyhledáním zaměstnání?

Máte problém s vyhledáním zaměstnání?

I když se dnes pohybujeme v době rekordně nízké nezaměstnanosti, stále mezi námi žijí lidé, kteří takové štěstí nemají. Mají problémy se sháněním nového zaměstnání, přestože je pracovních nabídek několikanásobně více než dostupných pracovníků. V dnešním článku se vám tedy pokusíme poradit, jak si vhodnou práci najít v co nejkratším možném čase.

Hledáte na správných místech?

Kouzlo internetu je všemocné, a proto byste měli hledat především na něm. Nachází se zde nespočet pracovních portálů, na kterých jsou denně inzerovány desítky nových pracovních nabídek. Stačí například zadat nabídka práce Brno a ihned vám vyskočí velká spousta zaměstnání, které splňují vyhledávací kritérium. Mezi nimi si stačí pouze vyfiltrovat ty vhodné pouze pro vás, a poté už si jen vybrat, o kterou pracovní pozici se budete ucházet.

Proč nemůžete sehnat práci?

Je však možné, že pozice, po které toužíte je beznadějně zaplněna, a tudíž se budete muset poohlédnout po nějaké jiné. Řešením je rekvalifikace, anebo pouhé uvolnění vašich požadavků. Slevte ze svých nároků a jistě najdete další zaměstnání, která by se vám teoreticky mohla líbit. Postupovat pak můžete podle předchozího odstavce, avšak zadat můžete například nabídka práce Ostrava. Místo výkonu práce bude pochopitelně u každého z vás odlišné.

Jaké pozice jsou nejžádanější?

I když je situace na trhu práce vcelku dobrá, stále se zaměstnavatelé shánějí po šikovných řemeslnících, kteří se nebojí pracovat rukama. V dnešní době je totiž každý druhý vysokoškolák, a tudíž odmítá jakékoliv (pro něj) podřadné práce. Rozhodně nechceme říkat, že jsou takoví všichni, avšak pár jedinců by se jistě našlo. Velká poptávka tedy panuje po řemeslech a obecně také po řidičích. Tato práce totiž není většinou finančně atraktivní, a navíc aktivních profesionálních řidičů stále ubývá.

Pokud v současnosti hledáte práci, rozhodně nevěšte hlavu. Začněte prozkoumávat různé nabídky a dříve či později nějaké vhodné zaměstnání objevíte.

O Makawiel

Shlédněte také

Koupání není příčina ale spouštěč

Hodně žen se mylně domnívá, že příčinou jejich gynekologických problémů je nečistota vody, ve které …