Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, ale jedna velice důležitá rada. Tou je: poslouchejte své tělo. Právě to vám totiž prozradí, zda je cvičení dobrý nápad, nebo není a zda byste si raději neměli zalézt do postele. Pokud pociťujete, že vám vaše tělo dává jasné zprávy o tom, že již není schopny fyzických výdejů, poslechněte ho. Mezi tyto zprávy patří horkost, bolest kloubů a svalstva, suchý kašel, žaludeční potíže a celková únava organismu.
Bolest v krku, rýma, kašel jsou symptomy, se kterými se cvičit dá, jen je potřeba dbát na intenzitu cvičení. V některých případech si dokonce lze skrze cvičení od problémů pomoci a z nachlazení se vyléčit. Je to dáno tím, že se při cvičení rozšiřují cévy a cesty dýchací. A právě to může při nachlazení velmi pomoci a někdy dokonce nemoc i zcela odbourat.
Asi před deseti lety probíhal na jedné z amerických universit výzkum, ve kterém byly zkoumány dva vzorky osob. První vzorek byl tvořen ženami a muži s chřipkou, kteří aktivně cvičili. Druhý vzorek, tvořen taktéž zástupci obou pohlaví, byl též nemocný, ale nevyvíjel žádnou pohybovou aktivitu. Výsledkem zkoumání bylo, že mezi cvičím vzorkem a vzorkem odpočívajícím nebyl shledán žádný rozdíl, co se doby léčení jejich nemoci týče. Někteří jedinci ze vzorku cvičících se však po cvičení cítili o něco lépe, než před cvičením.
Pokud patříte mezi skupinu lidí, kteří trpí na chřipky a nachlazení často, je pro vás cvičení v čas, kdy jste fit velice vhodným způsobem jak pro příště svým obtíží předejít. Právě cvičení vám pomáhá předcházet chronickým onemocněním, udržuje v těle čistou krev, posiluje imunitní systém, tudíž funguje jako jakýsi štít před všemi bacily, které vás mohou skolit. Proto cvičte, abyste se vyvarovali dnům, kdy cvičit nemůžete.