Domů / Cvičení / Neutrácejte za fitko, zařiďte si domácí posilovnu
protahování na podložce

Neutrácejte za fitko, zařiďte si domácí posilovnu

Lidé v dnešní době stále více chtějí ušetřit čas, a to platí i pro cvičení. Proto se mnohým nechce plýtvat zbytečnými minutami na cestě do posilovny a zpět, když si mohou velmi podobně a s malými nároky na vybavení zacvičit také doma. S rychlým pokrokem technologií je nyní možné si zřídit vlastní domácí posilovnu, která vám umožní cvičit a dosáhnout svých fitness cílů, aniž byste museli platit za možnost cvičit někde jinde. Zde je pár tipů, jak si zařídit ideální domácí posilovnu.

Vyhraďte vhodný prostor

Vyberte si prostor ve vašem domě, který má parametry pro to, abyste se zde mohli pohodlně pohybovat, a také se vám sem vešlo potřebné vybavení. Může to být sklad, garáž, nebo dokonce nevyužívaná část obývacího pokoje. Důležité je, aby zde byl dostatek místa pro potřebné vybavení a abyste se zde cítili pohodlně. Klíčová je také správná podlaha do posilovny. Koberec ani parkety nebudou zrovna nejlepší nápad, protože hrozí jejich poškození i nebezpečí vašeho úrazu. Naštěstí se dá pořídit gumová podlaha, která je zcela bezpečná a komfortní.

Investujte do kvalitního vybavení

Zvolte si vhodné cvičební stroje a vybavení, které odpovídají vašim potřebám a cílům. Základními prvky mohou být posilovací lavice, činky, posilovací věže nebo třeba rotoped. Záleží na vašich preferencích a typu cvičení, které chcete provádět.

Získejte odbornou radu

Pokud jste začátečník nebo si nejste jisti sestavením správného cvičebního plánu, je vhodné vyhledat odborníka. Osobní trenér nebo fyzioterapeut vám mohou pomoci sestavit program cvičení a zajistit, abyste cvičili bezpečně a efektivně.

Sdílejte svůj pokrok

Pokud jste spokojeni s výsledky, kterých dosahujete v domácí posilovně, nebojte se o svůj pokrok podělit. Sdílení vašich úspěchů na sociálních sítích nebo s přáteli může posloužit jako motivace pro vás i pro ostatní.

Zdroj obrázku: Pixabay

 

O Dalibor Svoboda

Shlédněte také

Kettlebell – nejlepší pomocník pro domácí posilování

Pokud hledáte pomůcku pro domácí posilování, se kterou procvičíte každičký sval v těle, je skladná …