Domů / Hubnutí / Jak se obléknout na jarní běh

Jak se obléknout na jarní běh

Čím více bude jarní sluníčko sílit, tím více nás bude tahat ven. Abychom si běhání v přírodě pořádně užili, je zapotřebí se dobře obléknout a to i při běhání. Jaké je tedy nejvhodnější oblečení pro běhání na jaře?

Jak na to?

První jarní paprsky dovedou být zrádné a to z toho důvodu, že pocitově evokují venku teplo, jenže při pohledu na teploměr je jasné, že velké teplo zatím ještě není. I to je důvodu, proč mnoho lidí začne v letních měsících shazovat své svršky, což často končí nachlazením. To samé platí i pro běhání venku. Mnoho lidí se při pohledu na prosluněnou přírodu pořádně neoblékne a to jejich sportovní při nachlazení pořádně přibrzdí.

Mnoho lidí se běhání v zimě vyhýbá i kvůli tomu, že musí nosit nesčetně vrstev oblečení, ve kterých se jim špatně běhá. Ovšem v létě bychom se těchto vrstev neměli vzdávat příliš horlivě. Jarní slunko totiž dokáže být zrádné a rozhodně není dobré na něm běhat jen v mikině a šortkách.

Vrstvení je základ

Základem pro dostatečné oblečení je vrstvení, díky kterému máte dostatečnou izolaci. Rozhodně mějte své nohy v teple s čímž vám pomohou běžecké legíny či tříčtvrťáky, na které si ještě můžete dát ne tolik přiléhavé šortky.

Nepodceňujte dostatečné teplé a vysoké ponožky či podkolenky. Důležité je však dostatečné zahřátí trupu, minimílně ve třech vrstvách a to termotrikem, mikinou a slabší většivkou. Neuškodí si ani zakrýt ústa šátkem, pokud vám nedělá dobře inhalace ledového vzduchu. Rukavice a teplou čepici však již můžete nechat doma.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Nezbytnost jménem Fitnesstracker

Pokud patříte mezi osoby, které se rozhodně nebojí technologických vychytávek a zároveň mají přehled o …