Domů / Doporučujeme / Seznamte se se zázračnými účinky kustovnice čínské

Seznamte se se zázračnými účinky kustovnice čínské

Kolem super potravin se točí svět zdravého stravování. Pokud jste o super potravinách doposud neslyšeli, měli byste vědět, že se jedná o potraviny obsahující daleko více tělu prospěšných a potřebných složek, než kolik látek mají jiné potraviny. Do této kategorie spadá ohromné množství produktů, najdeme mezi nimi i kustovnici čínskou neboli plody goji. Plody goji jsou velmi často označovány za klenot přírody a zároveň za ovoce nesmrtelnosti. Z výživového hlediska se jedná o nehodnotnější plody jihovýchodní Asie, které se pyšní zázračnými účinky.

Pokud jste se někdy sebe samotného ptali, proč se lidé v Asii dožívají tak vysokého věku, nyní to víte. Tím tajemstvím jsou plody goji, které jsou nedílnou součástí jejich jídelníčku. Zařaďte je i do svého jídelníčku, a to hned z několika důvodů.

Jak plody goji působí na zdraví?

Plody goji jsou produkty, které dnes koupíte na mnoha místech. Mnozí lidé je však nekupují, jelikož nevědí, jak ovlivňují lidské zdraví, jak působí na zdraví člověka. Zázračných účinků je však celá řada. Plody kustovnice čínské například zpomalují stárnutí, mimo jiné snižují krevní tlak a také zmírňují projevy lupénky. Dokážou zlepšit zrak lépe než mrkev, kromě toho podporují reprodukční orgány a také napomáhají ke zhnědnutí pokožky při opalování.

Zmínit musíme taktéž to, že plody goji podporují imunitní systém stejně dobře jako například sirupy na imunitu.

Všeho moc škodí

I když lze říct, že plody goji jsou doslova zázrakem mezi potravinami, i zde platí, že všeho moc škodí. Plody kustovnice čínské by měly vynechat především děti do tří let, děti do deseti let věku by měly sníst maximálně hrstku denně.

Co se týče dospělých, doporučují se maximálně dvě hrsti denně, aby nedošlo k zažívacím problémům. Konzumovat by se měly plody goji spíše ráno, před spaním je nejezte, nemuseli byste usnout.

O Makawiel

Shlédněte také

Basketbal je hra, která podporuje nejen naše zdraví

Každý z nás ví, že pohyb je zdravý. Díky pohybu budujeme a posilujeme svalovou hmotu, …