Domů / Výživa & stravování / Superpotravina: Acai

Superpotravina: Acai

Pokud chcete svůj zdraví jídelníček něčím vylepšit, máme pro vás skvělý tip. Je jím super potravina Acai, která je bohatá na minerály a vitamíny. Díky tomu bude vaše tělo fit na další trénink, plné energie a připraveno na ty nejlepší výkony.

Bobule acai jsou k nalezení na palmách v Jižní Americe, kde jsou konzumovány ve svém přirozeném stavu. K nám se dostávají především v sušené formě, rozemleté na jemný prášek. Svou barvou je tato plodina podobná naším borůvkám, ovšem jejich chuť je exotická a velmi lahodná.

Toxiny z těla ven!

Oblíbenost těchto bobulí spočívá především v jejich extrémních antioxidačních schopnostech. Obsahují totiž 30x více anthokyninu, tedy fialového barviva, které má silně antioxidační schopnosti, než červení víno. Již naši předkové tyto bobule sbírali a využívali je především jako skvělý zdroj energie, který navíc dokázal velice efektivně léčit naše tělo.

Účinné látky

Tyto bobule jsou tak zázračné především díky esenciálním mastným kyselinám, především pak kyselinou linolovou a olejovou, které mají schopnost snižovat hladinu cholesterolu v krvi a působí velmi pozitivně na nervový systém člověka. Jen několik lžiček tohoto prášku dokáže vašemu tělu bohatou dávku aminokyselin, tryptofanu, lysinu a tyrosinu, které se podílejí značnou měrou na regeneraci organismu. Acai je také skvělým léčitelem trávicího traktu díky bohatému obsahu vlákniny. Ta navíc prodlužuje pocit sytosti a podporuje proces hubnutí, odbourává chuť na sladké a brzký hlad.

Pravidelná dávka

Pokud chcete pocítit účinky acai v plné síle, je zapotřebí si tuto super potravinu dopřávat pravidelně. Je jen na vás, zda zvoláte formu prášku nebo šťávy. Pravidelná konzumace vám přináší krom výše zmíněných účinků také vysokou absorbci kyslíkových radikálů, váže na sebe volné radikály a chrání buňky před oxidačním poškozením. Acai je bohatá na vitamíny A, B1, B2 B3, C a celou řadu minerálních látek. Ty jsou důležité pro vaše zuby, kosti, buněčné membrány a dobrou regeneraci. Tak neváhejte a vyzkoušejte tuto superpotravinu!

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Snídaně může být i dobrota

Snídaně je jedním z nejdůležitějších jídel dne a proto bychom jí rozhodně neměli vynechávat. Není dobré …