Domů / Výživa & stravování / Stravujte se paleo

Stravujte se paleo

Cvičení a jídelníček, to jsou dvě naprosto neoddělitelné elelementy ve vaší honbě za lepší postavou. Pokud se rozhodnete cvičit, musí nutně držet i správný jídelníček, jinak nebudou výsledky vůbec viditelné. My vám dnes přinášíme ukázku toho, jak můžete ke svému jídelníčku přistupovat, pokud budete chtít žít co nejzdravěji.

Tímto způsobem je paleostravování, tedy stravování, které bere v potaz naší genetiku a vrací nás o několik tisíc let vývoj nazpět, až k našim kořenům. Toto stravování se snaží, aby bylo naše tělo co nejčistší a nejzdravější.

stazeny-soubor

Jak jistě víte moderní potraviny v sobě obsahují obrovské množství chemických látek, cukrů, tuků a náhražek, které našemu tělu dvakrát neprospívají. To dokazují také biologické, oftalmologické a dermatologické výzkumy, které jasně dokazují, že naše tělo vlivem příjmu těchto potravin strádá, rychleji stárne a má sklony k podléhání nemocí jako je rakovina, cukrovka, obezita, srdečním obtížím, neplodnosti, Parkinsonu, Alzheimerovi, depresím a neplodnosti.

snimek-obrazovky-2015-02-08-v-19-41-58

Paleo strava pak představuje to nejzákladnější, co můžeme jako člověk z pohledu biologického sníst. Jedná se o stravu, která nikdy neprošla žádným průmyslovým zpracováním. Slovo paleo vychází ze slova paleolit, tedy jednoho pravěkého období. Tento název má připomínat, to, že v paleolitu lidé jedli jen potraviny, které jim poskytla sama země, a přežili. A právě tato strava představuje pro náš organismus to nejzákladnější a nejčistší co můžeme přijmout. Tělo se příjmem tohoto druhu stravy dokonale pročistí a uschovává si jen látky, které mu jsou prospěšné.

paleo-for-pcos

A čemu bychom se měli vyhýbat a co naopak přijímat? Základem je vyhýbat se mléčným výrobkům, obilovinám, průmyslově zpracovanému jídlu cukrům, alkoholu, luštěninám a škrobu. Přijímat bychom naopak měli ovoce, zeleninu, libové maso, ořechy a semena, mořské plody a zdravé tuky.

paleo-food-800x547

Pokud tedy chcete změnit svou tělesnou kondici, nebo naopak vyléčit některou z nemocí, určitě paleo stravu vyzkoušejte. Uvidíte sami, že budete plní energie a radosti.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Snídaně může být i dobrota

Snídaně je jedním z nejdůležitějších jídel dne a proto bychom jí rozhodně neměli vynechávat. Není dobré …