Domů / Motivace / Co si myslíte o cvičení a není to pravda

Co si myslíte o cvičení a není to pravda

Začít cvičit je na celém procesu cvičení vždy to vůbec nejtěžší. Proto si velké množství lidí hledá nejrůznější výmluvy a argumenty, proč právě oni cvičit nemohou a co to způsobuje a jejich příběh je již podáván s takovou přesvědčivostí, že tomu oni sami věří. Jenže jsou to blbosti. Cvičit může každý. Lidské tělo je stvořeno pro pohyb a tak bychom mu jej měli dávat.


Cvičit nebudu, ničí mi to kolena

Klasická výmluva těch, kteří prostě cvičit nechtějí. Nepředpokládá se totiž, že tito lidé v dětství zvedali činky, nebo dělali dřepy s 300 kilogramy, nebo se budou sportování věnovat profesionálně. Pouze dlouhodobá a jednostranná zátěž může způsobovat některé zdravotní komplikace. To se ovšem nás obyčejných lidí vůbec netýká.

Cvičení je naopak pro naše tělo zdravé, protože podporuje krevní oběh, rozvádí živiny. Díky němu odstraňujeme riziko nejrůznějších onemocnění a naopak svou vitalitu posilujeme a krom ní, také své sebevědomí, což blahodárně působí na naší psychiku a ta se zase odráží v tělesném zdraví.

Cvičení určitě pohybový aparát neničí, ale naopak mu pomáhá. Například lidé s povolenými vazy mají nařízené pravidelné posilování, protože svalstvo do určité míry přebírá funkci vazů. To samé platí i u osteoporózy, která se projevuje řídnutím kostí a která je způsobena právě minimem pohybu.

Mám nadváhu, tak nebudu jíst

Toto rozhodnutí se snaží vydržet velká spousta lidí a je to naprosto špatně. Umění hubnutí totiž nespočívá v tom, že nejíte, ale v tom co jíte a jak často to jíte. Drastické diety velmi často končí naprostým fyzickým a duševním kolapsem. Tělo potřebuje živiny, ovšem v trochu jiné formě, než jste zvyklí.

Svaly bez dostatku živin mají tendenci zanikat, protože tělo je začne spotřebovávat dříve než tuky. Metabolismus se zpomalí, stejně tak jako trávicí schopnosti a to je přesně ten důvod, proč člověk velice rychle nabere zpět svou původní váhu, v některých případech i vyšší.

K tomu, abychom měli ploché bříško, je nutné správně jíst, pravidelně cvičit a být v dobré psychické náladě, a pak půjde vše. Zapomeňte na trápení sebe sama a nekonečné hladovění. Nebojte se sportovat, protože bez pohybu to nepůjde a původní odpor se velmi rychle změní v lásku. Důležité je však začít a vydržet.

Tip: správa webů, která se vyplatí

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Základní výbava domácí posilovny

Současné pojetí krásy hovoří jasně. Být štíhlý fit a popřípadě i osvalený. Mnoho lidí proto …